Wikiknihy:Hlavná stránka

Mysli slobodne. Uč sa slobodne. — Zo slobodnej knižnice Wikibooks ~ Wikiknihy.
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Vitajte na stránke Wikikníh!

Vitajte vo Wikiknihách, zbierke voľne dostupných učebníc, manuálov a náučných textov v slovenskom jazyku. Wikiknihy obsahujú 412 stránok. Navštívte pomocníka a experimentujte na pieskovisku a pomôžte nám pridať články, ktoré vás zaujímajú.

Odporúčaná publikácia

Asertivita je komunikačná zručnosť zdôrazňujúca aspekt sebadôvery a sebapresadenia.

Slovo asertivita nie je chápané vždy správnym spôsobom. Neoprávnene sa toto slovo považuje občas za akési synonymum agresivity, aj keď jeho skutočný význam je pozitívny. Je popri agresivite a pasivite tretí spôsob medziľudského správania.

Živočíšni predkovia človeka používali k riešeniu konfliktov dva prostriedky - boj (agresia) a únik (pasivita). Človek pridal nový prostriedok - verbálnu komunikáciu - riešenie situácií a konfliktov tak, aby z konfliktu neodchádzala ani jediná zo zúčastnených strán porazená. Riešenie situácií spôsobom, pri ktorom ktokoľvek prehráva, je neperspektívne, pretože porazený bude striehnuť na príležitosť, ako sa stať víťazom. Rovnováha je dočasná a vo chvíli, keď víťaz stráca čo i len na chvíľu svoje sily, musí rátať so zákonitou odvetou.

Asertívne riešenie konfliktov vedie

  • k sebapresadeniu
  • k vnútornej spokojnosti
  • k spolupráci
  • k rozvoju priateľstva
  • k pocitu spolupatričnosti
  • k uspokojeniu potrieb všetkých zúčastnených


...celý článok...

Katalóg kníh

Abecedný index

Chovateľstvo

AkvaristikaChov mačiek

Dejiny, jazyky a literatúra

ArabčinaEsperantoQuenijčinaSlovioPrehľad literatúryModerné dejiny

Náboženstvo a teológia

BibliaDogmatikaKatechéza a evanjelizáciaKomunikácia s Bohom

Počítačové vedy

Kubuntu pomocPoužívateľská príručka k MediaWikiVlastná distribúciaZmena derivácie UbuntuVývoj operačného systémuPhpgedviewLokalizácia KDEVýpočet farby RGB z desiatkovej sústavy do šestnástkovej a naopakNové trendy v komunikácii v internetovom prostredíImplementácia algoritmov

Psychológia

Asertivita

Spoločnosť

Individuálny dovoz automobiluUčiteľstvoUčebné pomôcky

Šport a hry

BridžJogaĽadový hokejMoreplavbaHAAS manuálUltimate frisbee

Varenie

Wikikuchárka


Komunita

Novinky

Máj 2013
26. január 2007
  • Nový dizajn stránky podľa vzoru Meta.
9. marec 2006
  • Nový dizajn stránky podľa vzoru Wikipédie.
16. február 2005
14. február 2005

Nové stránky:

4. január 2005
  • Začal sa preklad používateľského rozhrania do slovenčiny.

Sesterské projekty

Wikiknihy sú prevádzkované neziskovou nadáciou Wikimedia Foundation, ktorá prevádzkuje niekoľko iných mnohojazyčných a otvorených projektov:

Ak pokladáte Wikiknihy alebo sesterské projekty za užitočné, prosím zvážte poskytnutie daru. Dary sú primárne určené na nákup vybavenia serverov.

Wikimania 2017 scholarship programme

Following the tradition of previous years, Wikimedia Polska Association has launched the ’’’Wikimania 2017’’’ scholarship programme. One international scholarship will be awarded this year, for the conference which will take place in Montreal, Canada, August 9-13. If you meet the requirements described in the ruleset, you may submit your application by April 7, 2017 to the email address provided in the ruleset. With kind regards, Wojciech Pędzich (diskusia) 18:09, 21. marec 2017 (UTC)