Preskočiť na obsah

Pomoc:Obsah

Mysli slobodne. Uč sa slobodne. — Zo slobodnej knižnice Wikibooks ~ Wikiknihy.

Wikiknihy sú zbierkou náučných kníh a textov, ktoré spoločne píšu návštevníci a používatelia týchto webovských stránok. Na tejto stránke nájdete návody a informácie o tom, ako čítať a písať tieto knihy a ako sa zapojiť do diania na našich stránkach. Než začnete písať vlastnú knihu, alebo prispievať do ostatných kníh, prečítajte si aj štylistickú príručku a stránky Ako na to.

Úvod[upraviť]

Ako sa zapojiť?[upraviť]

 1. Začnite čítaním. Uvidíte, o čom je tento portál, necháte sa inšpirovať a získate motiváciu zapojiť sa do niektorého z projektov. Neviete čo čítať? Potom je tu pre vás náhodná stránka...
 2. Určite si prečítajte všetko, čo vám radí nápoveda.
 3. Vráťte sa do detských čias - začnite sa opäť hrať na pieskovisku. Tam nemôžete nič pokaziť a vyskúšate si, ako funguje systém Wiki.

Ako upravovať stránku[upraviť]

Ako vymazať stránku[upraviť]

Vymazávať stránky môžu len administrátori. To je opatrenie proti vandalizmu. Ak si myslíte, že stránka je nadbytočná a treba ju vymazať, postupujte nasledovne:

 1. Otvorte stránku na úpravu a na jej začiatok vložte značku {{vymazať}} a uložte stránku.
  Tým označíte stránku ako kandidáta na vymazanie.
 2. Otvorte zoznam stránok na vymazanie a na koniec stránky pridajte novú sekciu, ktorú pomenujete odkazom na stránku na vymazanie.
  Príklad: Ak chcete vymazať stránku Zoznam autorov, pridáte novú sekciu pomocou wikiznačiek == [[Zoznam autorov]] ==.
 3. Do novej sekcie vpíšte krátke odôvodnenie, prečo navrhujete stránku vymazať. Ostatní redaktori majú potom možnosť vyjadriť sa k návrhu na vymazanie.
 4. Uložte vaše úpravy.

Informácie pre autorov[upraviť]