Lokalizácia KDE/SVN

Mysli slobodne. Uč sa slobodne. — Zo slobodnej knižnice Wikibooks ~ Wikiknihy.
Prejsť na: navigácia, hľadanie
KDESVN

Táto kapitola popisuje, ako začať pracovať so systémom SVN, ktorý sa používa na správu verzií KDE.

Vytvorenie konta[upraviť]

Ak chceme mať prístup na zápis do svn.kde.org, musíme sa zaregistrovať na http://identity.kde.org. Toto je centrálne miesto, ktoré s používa na prístup do rôznych KDE portálov. Na tejto stránke je potrebné si vytvoriť SSH kľúč cez odkaz MANAGE SSH KEYS. SSH kľúč si vytvoríme v Linuxe príkazom "ssh-keygen -t dsa" a nahráme. Potom bude treba, aby nás niekto pridal do skupiny developers, aby sme mali možnosť pracovať s svn. Predtým je potrebné urobiť niekoľko prekladov, aby sme ukázali, že máme naozaj záujem o prekladanie.

Checkout[upraviť]

Keď už sme v skupine developers a máme SSH kľúč, môžeme si checkoutovať súbory na preklad:

Aplikácie[upraviť]

Dokumentácia[upraviť]

Teda otvoríme si dané umiestnenie v KDESVN, zadáme heslo svojho ssh kľúča a ďalej už nebudeme potrebovať zadávať heslo, pretože overovanie prebieha cez náš ssh kľúč. Ideálne je checkoutovať si vetvu stable aj trunk. Osvedčila sa mi nasledovná adresárová štruktúra:

Všetky prekladové súbory si ukladám v /home/user/KDE, kde mám adresáre app-stable, app-trunk, doc-stable a doc-trunk. Prakticky používam iba prvé dve uvedené, teda aplikácie stable a trunk.

Preklad nových súborov[upraviť]

Z času na čas sa stane, že do prekladov pribudnú úplne nové súbory, ktoré nie sú vôbec preložené. Tieto je potrebné si tiež stiahnuť a začať prekladať. Je možné ich nájsť tu:

Aplikácie[upraviť]

Dokumentácia[upraviť]

Pozri aj[upraviť]