Preskočiť na obsah

Učiteľstvo/Predmetové súťaže z informatiky

Mysli slobodne. Uč sa slobodne. — Zo slobodnej knižnice Wikibooks ~ Wikiknihy.

Termíny predmetových súťaží z informatiky v školskom roku 2013/2014:

Olympiáda v informatike[upraviť]

Wikipédia
Wikipédia
Wikipédia obsahuje podrobnejšie informácie k heslu
Olympiáda v informatike

Olympiáda v informatike je súťaž jednotlivcov, žiakov stredných škôl. Úlohou je vytvoriť na počítači program, ktorý rieši zadanú úlohu. Povolené programovacie jazyky: C, C++, Pascal.

Kategória B je určená pre žiakov prvého a druhého ročníka SŠ (čiže po sextu), má domáce a krajské kolo. Kategória A je určená pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka SŠ (septima a oktáva), má domáce, krajské a celoslovenské kolo. Víťazi celoslovenského kola postupujú na Medzinárodnú olympiádu v informatike a Stredoeurópsku olympiádu v informatike.

Webová stránka: http://ksp.sk/oi/

Korešpondenčný seminár z programovania[upraviť]

Korešpondenčný seminár z programovania (KSP) je súťaž jednotlivcov, žiakov stredných škôl. Vyriešené zadania sa posielajú poštou. Každý školský rok sú dve nezávislé série príkladov, zimná a letná.

Kategória Z je určená pre začiatočníkov, kategória O pre pokročilých. Najlepší riešitelia kategórií Z a O sú pozývaní na týždenné sústredenia.

Webová stránka: http://www.ksp.sk/ksp2.0/

ZENIT[upraviť]

ZENIT je súťaž pre jednotlivcov, žiakov stredných škôl. Súťaží sa v troch oblastiach: programovanie, mikroelektronika, strojárstvo. V programovaní sú kategórie A a B, každá má domáce, krajské, a celoštátne kolo.

Webová stránka: http://www.siov.sk/zenit/9452s

Imagine Logo Cup[upraviť]

Imagine Logo Cup je súťaž v programovaní v jazyku Imagine. Súťažia jednotlivci, žiaci ZŠ a prima až kvarta. Má školské a celoslovenské kolo.

Webová stránka: http://edi.fmph.uniba.sk/~tomcsanyiova/ImagineLogoCup/

PALMA junior[upraviť]

PALMA junior (PALMA = Programovanie, ALgoritmy, MAtematika) je súťaž v programovaní v jazykoch Imagine Logo a Python pre žiakov druhého stupňa základných škôl, prvého až tretieho ročníka stredných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Do súťaže sa môžu prihlásiť dvojčlenné tímy žiakov alebo jednotlivci. V každom školskom prebiehajú tri on-line školské kolá a jedno finálové kolo.

Tímy zložené zo žiakov piateho až siedmeho ročníka základných škôl, prvého a druhého ročníka osemročných gymnázií súťažia v kategórii PROFÍK. Tímy zložené zo žiakov ôsmeho a deviateho ročníka základných škôl, tretieho a štvrtého ročníka osemročných gymnázií súťažia v kategórii EXPERT. Tímy zložené zo žiakov prvého až tretieho ročníka stredných škôl, piateho až siedmeho ročníka osemročných gymnázií súťažia v kategórii GURU.

Webová stránka: http://di.ics.upjs.sk/palmaj/

Baltík[upraviť]

Wikipédia
Wikipédia
Wikipédia obsahuje podrobnejšie informácie k heslu
cs:Baltík

Kategória A je určená žiakom prvého až piateho ročníka ZŠ (prima). Kategória B je určená žiakom šiesteho až deviateho ročníka ZŠ (sekunda až kvinta).

Webová stránka: http://www.p-mat.sk/index.php?fetch=173

First Lego League[upraviť]

First Lego League (FLL) je súťaž v stavaní robotov.

Webová stránka: http://www.firstlegoleague.sk/

Istrobot[upraviť]

Istrobot má kategórie Stopár, MiniSumo, Myš v bludisku, Voľná jazda.

Webová stránka: http://www.robotika.sk/contest/

Špongia[upraviť]

Špongia je tímová súťaž stredoškolákov v tvorbe počítačových hier.

Webová stránka súťaže: http://www.smnd.sk/main/spongia

Pozri aj[upraviť]