Preskočiť na obsah

Akvaristika

Mysli slobodne. Uč sa slobodne. — Zo slobodnej knižnice Wikibooks ~ Wikiknihy.

Vítame Vás na úvodnej stránke knihy, ktorú spoločne píšeme my, jej čitatelia. Naším cieľom je postupné vytváranie voľne prístupnej a šíriteľnej knihy, ktorá bude obsahovať všetky najlepšie skúsenosti, informácie a vedomosti nielen na amatérskej ale hlavne na vysoko odbornej a profesionálnej úrovni o chove rýb v starostlivosti človeka a všetkým čo s tým súvisí tak, aby sa stala skutočnou prezentáciou vysokej úrovne sladkovodnej a morskej akvaristiky na Slovensku vôbec. Preto by som veľmi prosil, aby sa do tejto činnosti zapojili okrem odbornej akvaristickej verejnosti aj profesionálni vedeckí pracovníci a pomohli nám takto formovať a získavať nové skúsenosti a vedomosti, týkajúce sa tohto ušľachtilého koníčka. Za ochotu a spoluprácu vám ďakujem.

Tieto stránky sú WikiWiki. To znamená, že pokiaľ zbadáte nepresnú alebo chýbajúcu informáciu tak ju môžete Vy sami hneď upraviť. Všetky zmeny sú ukladané a dajú sa spätne vyvolať. Takže ak aj náhodou nejaký neskúsený používateľ poškodí obsah stránky, je možné v histórii túto zmenu nájsť a jednoducho opraviť.

Kniha a jej jednotlivé články sa už nestratia, ale naďalej sa budú rozširovať a zdokonaľovať. Je to dané vďaka ich ochrane pomocou GNU Licencie otvorenej dokumentácie. Ďalšie informácie o projekte nájdete na stránke Wikiknihy:Projekt:Akvaristika.

V prípade, ak nechcete prispievať k zlepšovaniu stránky, tak ju stále môžete používať ako klasickú stránku iba na prehliadanie. Červené odkazy smerujú na zatiaľ nevytvorené stránky.

Želáme Vám príjemné čítanie a získanie nových vedomostí a skúseností.

Úvod

[upraviť]

Vybavenie akvária

[upraviť]

Základné vybavenie

[upraviť]

Doplnkové vybavenie

[upraviť]

Rastliny a živočíchy

[upraviť]

Akváriové ryby

[upraviť]

Akváriové rastliny

[upraviť]

Iní obyvatelia akvária

[upraviť]

Voda v akváriu

[upraviť]

Akvaristická chémia

[upraviť]

Zakladanie akvária

[upraviť]

Komerčná akvakultúra

[upraviť]

Morské akvárium

[upraviť]

Estetická hodnota akvária

[upraviť]

Knihy, časopisy a iné odporúčané čítanie

[upraviť]

Externé odkazy

[upraviť]
Wikipédia
Wikipédia
Wikipédia obsahuje podrobnejšie informácie k heslu
Ryby